09 lis 2007

PROJEKT EUQUALEN – Održane radionice Radnih grupa Uključivanje poduzetničke kulture u sve razine sustava obrazovanja i Osnivanje i djelovanje Županijskog garantnog fonda i mogućnosti financiranja malog gospodarstva

U okviru provedbe projekta “EUQUALEN – Podizanje Europske kvalitete kulture u pristupu poduzetništvu u Koprivničko-križevačkoj županiji” koji provodi Koprivničko-križevačka županija i PORA Razvojna Agencija Podravine i Prigorja u suradnji s Agencijom za internacionalnu ekonomsku suradnju Regije Friuli Venezia Giulia – Informest u utorak 09. listopada 2007. godine u prostorima HGK- Županijske komore Koprivnica održane su treće po redu radionice Radnih grupa Uključivanje poduzetničke kulture u sve razine sustava obrazovanja i Osnivanje i djelovanje Županijskog garantnog fonda i mogućnosti financiranja malog gospodarstva.

Na radnoj grupi Uključivanje poduzetničke kulture u sve razine sustava obrazovanja, nakon uvodne prezentacije voditeljice Radne grupe gđe Ksenije Ostriž talijanski expert iznio je njihova iskustva u uvođenju poduzetništva u sustav obrazovanja. Predstavnici županije, HGK – Županijske komore Koprivnica, predškolskih ustanova, te osnovnih i srednjih škola izrazili su velik interes za provođenje sličnih projekata i u našoj županiji. Talijanski expert gospodin Stefano Bertolo dostaviti će Radnoj grupi kratak projektni prijedlog na temu poduzetničke kulture u sustavu obrazovanja, koji će dati dobru osnovu za daljnji rad na projektnim prijedlozima iz tog područja u našoj županiji.

Radna grupa Osnivanje i djelovanje Županijskog garantnog fonda i mogućnosti financiranja malog gospodarstva razmatrala je daljnje mogućnosti za realizaciju i fukcioniranje garantnog fonda, u čemu će uvelike pomoći iskustva talijanskog eksperta koji se bavi tom tematikom gospodin Alesandra Morellija. Prisutni članovi Radne grupe – predstavnici poslovnih banaka, Koprivničko-križevačke županije, HGK Županijske komore Koprivnica, HOK Obrtničke komore Koprivnica, Udruženja obrtnika Đurđevac i PORE Razvojne agencije kroz daljnji rad Radne grupe dati će kreativni doprinos u izradi modela županijskog Garantnog fonda.

PROJEKT EUQUALEN – Održane radionice Radnih grupa Uključivanje poduzetničke kulture u sve razine sustava obrazovanja i Osnivanje i djelovanje Županijskog garantnog fonda i mogućnosti financiranja malog gospodarstva

PROJEKT EUQUALEN – Održane radionice Radnih grupa Uključivanje poduzetničke kulture u sve razine sustava obrazovanja i Osnivanje i djelovanje Županijskog garantnog fonda i mogućnosti financiranja malog gospodarstva
Print Friendly, PDF & Email

Povezani članci