15 ožu

ODABRANI NAJBOLJI UČENIČKI RADOVI IZ KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE KOJI SU SUDJELOVALI U NAGRADNOM NATJEČAJU ZA DJEČJE LITERARNE I LIKOVNE RADOVE NA TEMU „HRVATSKA KAKVU ŽELIMO“

Natjecaj skole LOGO

 

 

 

 

 

 

 

U sklopu procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje organiziralo je Nagradni natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu „Hrvatska kakvu želimo“.

Natječaj se provodi na školskoj, županijskoj i nacionalnoj razini u 4 kategorije:

1. likovni radovi učenika od I. do IV. razreda

2. literarni radovi učenika od I. do IV. razreda

3. likovni radovi učenika od V. do VIII. razreda

4. literarni radovi učenika od V. do VIII. razreda

Školsku razinu natječaja za Koprivničko-križevačku županiju provelo je 7 škola:

1. Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac

2. Osnovna škola Gola

3. Osnovna škola Fran Koncelak Drnje

4. Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci

5. Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara, Virje

6. Osnovna škola „Braća Radić“ Koprivnica

7. Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce

Za županijsku razinu natječaja zaduženi su regionalni koordinatori, odnosno za Koprivničko-križevačku županiju „PORA“ KKŽ.

U vremenu od 28. veljače do 1. ožujka „PORA“ KKŽ zaprimila je ukupno 34 učenička rada:

U kategoriji LIKOVNI RADOVI UČENIKA OD I. do IV. razreda zaprimljeni su radovi 13 učenika

U kategoriji LITERARNI RADOVI UČENIKA OD I. do IV. razreda zaprimljeni su radovi 9 učenika

U kategoriji LIKOVNI RADOVI UČENIKA OD V. do VIII. razreda zaprimljeni su radovi 7 učenika

U kategoriji LITERARNI RADOVI UČENIKA OD V. do VIII. razreda zaprimljeni su radovi 5 učenika.

Nakon provedenog propisanog postupka ocjenjivanja odabrani su radovi učenika koji će sudjelovati na nacionalnoj razini, te su isti proslijeđeni u Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

    ODABRANI RADOVI
 Kategorija  Mjesto Ime i prezime  Razred Naziv škole

Kategorija 1.

Likovni radovi učenika

od I. do IV. razreda

 

    1. SARA ŠPOLJAR     4.

OŠ IVAN LACKOVIĆ CROATA KALINOVAC

    2. IVAN JAKI   4. C

OŠ LJUDEVITA MODECA KRIŽEVCI

    3. EVA PAVLOVIĆ     4.

OŠ GOLA

Kategorija 2.

Literarni radovi učenika 

od I. do IV. razreda

    1. EVAN MATIŠA   2. B

OŠ PROF. FRANJE VIKTORA ŠIGNJARA, VIRJE

    2. TEO HANŽEKOVIĆ   4. C OŠ „BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICA
    3. IVA GRGEC     4. OŠ IVAN LACKOVIĆ CROATA KALINOVAC

Kategorija 3.

Likovni radovi učenika

od V. do VIII. razreda

    1. IVA PLEMENČIĆ   8. B

OŠ PROF. FRANJE VIKTORA ŠIGNJARA, VIRJE

    2. DAVID POLANČEC     7. OŠ FRAN KONCELAK, DRNJE
    3. DORIAN KOLAR     7.

CENTAR ZA ODGOJ, OBRAZOVANJE I REHABILITACIJU PODRAVSKO SUNCE

Kategorija 4.

Literarni radovi učenika

od V. do VIII. razreda

    1.

LEA POŠTA

    8. OŠ GOLA
    2. LANA STANEŠIĆ   5. B OŠ PROF. FRANJE VIKTORA ŠIGNJARA, VIRJE
    3. MARIJA HALUSEK   7. A OŠ PROF. FRANJE VIKTORA ŠIGNJARA, VIRJE

„PORA“ KKŽ osigurala je nagrade za sve učenike koji su odabrani kao najbolji u sve 4 kategorije. Nagrade će učenicima biti uručene na završnoj svečanosti kada će biti proglašeni i najbolji radovi na nacionalnoj razini.

Završna svečanost održat će se dana 26. ožujka 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, Ulica Hrvatske bratske zajednice 4 s početkom u 13,00 sati.

 

Print Friendly, PDF & Email

Povezani članci

Veličina teksta
Kontrast